Livex Lighting Villa Verona Island Light
This is an oversized item. An additional $50.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
The Villa Verona collection of interior lighting features handsomely styled ironwork complete with scrolling details. This linear chandelier features a Verona Bronze finish with Aged Gold Leaf accents and rustic art glass. Display casual, traditional style with this beautiful fixture.
Specifications
| Brand | Livex Lighting |
| Finish | Verona Bronze/Aged Gold Leaf |
| Height | 21" |
| Length | 52" |
| Material | Resin/Steel |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 13" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like